جشنواره زمستانه پرشین
09357990279
دولت در کنار تولید کنندگان و تلاشگران است

دولت در کنار تولید کنندگان و تلاشگران است

حسن روحانی: افتتاح ۶ هزار و ۷۵۰ طرح عمرانی و ۲۶ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در روستاهای سراسر کشور در روز گذشته نشانه این است که دغدغه دولت همه مردم کشور و توسعه همه جای کشور است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: یکی از تاکیدات من در گفت و گو با مقام‌های ارشد ارمنستان و جمهوری آذربایجان این بوده که ما بر حفظ تمامیت ارضی آذربایجان تاکید داریم، اما  از اصل جنگ بسیار متاسفیم و باید پایان یابد چرا که هیچ مساله ای از طریق آتش و خون حل نمی شود و باید راههای دیگری را جستجو کرد و ما در این راه آماده ایم.

 روحانی توضیح داد: پرداخت ۲۱ هزار میلیارد تومان پول گندم کاران قبل از آغاز فصل پاییز نشانگر این است که دولت در کنار تولید کنندگان و تلاشگران است. دولت در وسط میدان جنگ اقتصادی است؛ منتقدان عملکرد دولت اگر می توانند راه حل مناسب برای حل مشکلات هم ارائه دهند.

رئیس جمهور تاکید کرد: ایران همچنین اجازه نمی‌دهد عده ای به بهانه‌هایی، تروریست هایی را که در طول سالیان دراز  با آنها در سوریه جنگیده ایم و قلع و قمع کرده ایم، به نقاط مرزی ما بیاورند. این غیرقابل قبول است و به صراحت به مسوولان کشورهای همسایه گفته شده است.

روحانی همچنین نسبت به تبدیل جنگ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان به جنگی منطقه ای هشدار داد و گفت: باید دقت کنیم که این جنگ به یک جنگ منطقه ای تبدیل نشود و کسانی که روی این جنگ بنزین می ریزند توجه داشته باشند که ادامه آن به نفع هیچ کشوری نیست و باید این جنگ از طریق سیاسی پایان یابد.

 رئیس جمهور تاکید کرد: اشغال برای ما قابل قبول نیست و جنگ هم قابل قبول نیست و امیدواریم با تلاش هایی که انجام می گیرد، ثبات به این منطقه بازگردد.

 رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در آستانه اربعین ابا عبدالله الحسین(ع) قرار داریم گفت: هدف تمام وقایع رخ داده پیرامون عاشورای حسینی ایجاد آگاهی و بیداری و نشان دادن مسیر هدایت به مردم بود، چنانکه شاهد بودیم از روز عاشورا تا اربعین حسینی اولین جرقه‌های بیداری در مردم زده شده و یالثارات‌الحسین به شعار مردم و علاقمندان اهل بیت(ع) تبدیل شد.

 روحانی افزود: خداوند اراده کرد که اربعین نیز همانند عاشورا و همانند مناسک حج ابراهیمی زنده بماند و مردم کشورمان نیز همه ساله برای زنده نگه داشتن این روز و یادِ شهدای کربلا در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کردند اما امسال با درک شرایط خاص حاکم بر جهان به دلیل شیوع بیماری کرونا عزاداری‌های خود را بدون آیین‌های دینی مرسوم از جمله پیاده‌روی، با حزن و سوز بیشتر به جا می‌آورند و برای ایجاد گشایش و رفع خطر بیماری کرونا دعا می‌کنند.

رئیس جمهور افزود: مردم ما در سال‌های گذشته با عشق و اشتیاق از هفته‌ها و ماهها پیش خودشان را آماده می‌کردند و امسال هم دلشان می‌خواست در آن راهپیمایی حیات بخش شرکت کنند اما اینجا ترکیب عقل و عشق است، آن کسی خردمند است که عقل را با عشق ترکیب کند. با عشق و محبت امام حسین الان هم  انسان می تواند به سمت کربلا راه بیفتد ولی عقل به ما می‌گوید در این شرایط باید پروتکل‌های بهداشتی را حفظ کنید و این برای ما قابل جمع است،

 روحانی با بیان اینکه فردا در خانه‌هایمان در جمع‌های کوچک‌مان زیارت اربعین را زمزمه می‌کنیم، گفت: رهبر ما به عنوان آموزگار ما در این میدان است که ایشان در حسینیه تنها می‌نشیند و این زیارت را گوش می‌کند و  به ما درس می‌دهد که چگونه می‌توانیم عشق به امام حسین و خاندان رسالت را با وظیفه دینی که امروز بر دوش و بر عهده داریم در کنار هم جمع کنیم.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به افتتاح طرح‌های عمرانی و اشتغالزایی روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: اینکه حجم و کیفیت خدمات دولت به روستاییان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به طور متوسط حدود دو برابر یا بیشتر از تمام خدمات ارائه شده به روستاییان از ابتدای پیروزی انقلاب تا روی کار آمدن این دولت بوده، مایه مباهات و افتخار ما است.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به وضعیت کشور متاثر از همه‌گیری کرونا و تحریم‌های بی‌سابقه گفت: نباید چشمان‌مان را بر روی شرایط موجود ببندیم و به هر بهانه‌ای سیل انتقادات را به سمت دولت روانه کنیم. همه مسئولان دولت با تمام توان مشغول تلاش هستند و شاهد آن همین طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و اشتغالزایی بود که به مناسبت روز روستا افتتاح شد و طرح‌هایی است که روزهای پنجشنبه هر هفته افتتاح می‌شود و تا پایان دولت ادامه خواهد یافت.

 روحانی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اهمیت رعایت دقیق دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از سوی همه آحاد جامعه، عمل به مقررات بهداشتی را وظیفه‌ای ملی، قانونی، عقلی و شرعی عنوان کرد و گفت: همه موظف هستیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و هیچ‌کس به هیچ دلیلی حق ندارد این مقررات را نقض کند.

 

آدرس :
مشهد - خیابان مدرس - بین مدرس 1 و 3 - ساختمان خاتم - طبقه 1 اداری - واحد 4
تلفن :
- 09357990279
برای مشاوره لطفا شماره تلفن خود را وارد نمائید :
ثبت